Kojarzenie zabiegów dentystycznych z bólem jest częstą przyczyną, przez którą pacjenci unikają regularnych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Tymczasem przeprowadzane przez dentystów zabiegi nie zawsze opierają się na dyskomforcie i nieprzyjemnym uczuciu. Stomatologia estetyczna zakłada wykonywanie bezbolesnej kuracji, jaką jest higienizacja. Pomaga ona usunąć kamień nazębny, który jest przyczyną wielu dolegliwości jamy ustnej. Jak przebiega sam zabieg i dlaczego jest on bezbolesny? Sprawdziliśmy to.
Przebieg badania
Higienizacja, czyli usuwanie kamienia nazębnego wykonywane jest przez delegowaną w tym celu osobę, którą jest higienistka stomatologiczna. Za pomocą specjalistycznego urządzenia emitującego ultradźwięki rozbija ona złogi kamienia występującego na zębach i bezboleśnie usuwa go z jamy ustnej. Kamień na zębach regularnie pojawia się na dawnym miejscu, stąd tak ważne jest, by zabiegowi higienizacji poddawać się przynajmniej raz w roku. Z uwagi na jego bezbolesny charakter nie trzeba obawiać się dyskomfortu, a samo usuniecie kamienia może zapobiec rozwojowi przykrych chorób jamy ustnej w przyszłości.
Nie tylko zdjęcie kamienia
Jednakże higienizacja to nie tylko rozbijanie kamienia nazębnego. Po użyciu narzędzia emitującego ultradźwięki higienistka przechodzi do kolejnego procesu, jakim jest piaskowanie zębów. Usuwa on drobiny kamienia i przygotowuje szkliwo do kolejnych procesów, czyli polerowania oraz lakierowania. Dopiero przeprowadzony w ten sposób zabieg pozwala walczyć z chorobami szkliwa.
Akurat ten zabieg bardzo lubię.
Nawet mi on nie przeszkadza.