Powszechna wiedza na temat gabinetów stomatologicznych nie sprzyja odwiedzaniu ich przez pacjentów. Zgodnie ze swoim przeświadczeniem z dzieciństwa dorośli boją się umawiać na wizyty u stomatologów, ze względu na uciążliwy ból, jaki kojarzą z badaniami. Tymczasem nowoczesne techniki stosowane w stomatologii pozwalają niwelować ten ból w znaczącym stopniu, tak by nie powodował on dyskomfortu u pacjenta. Regularne wizyty w gabinetach stomatologicznych mogą uchronić przed uciążliwymi chorobami.

W trosce o zdrowe zęby

Niemal każda klinika stomatologiczna stawia na wykonywanie zabiegów z minimalnym odczuwaniem bólu przez pacjenta. Poszczególny dentysta stara się dokładnie rozpoznać zmiany zachodzące w jamie ustnej i proponuje pacjentowi kompleksowe leczenie. Obok tradycyjnego uzupełniania ubytków, może to być leczenie kanałowe, ekstrakcja zęba, czy uzupełnienie szczęki za pomocą protezy. To stomatolog określa, jaka metoda będzie dla pacjenta najlepsza i liczy na zgodę. Obecnie kliniki stawiają na różnicowane specjalności swoich pracowników, by pacjent mógł otrzymać pomoc dla swoich zębów w jednym miejscu.

Wsparcie profesjonalistów

Stomatologa, jako dziedzina medycyny posiada własne specjalizacje. Gabinet stomatologiczny może się składać z dentysty o ogólnych zdolnościach i kwalifikacjach, a także z profesjonalistów z dziedziny ortodoncji, protetyki, czy higienizacji. Zróżnicowane techniki leczenia w obrębie tych dziedzin pozwalają, by podczas pracy zawodowej wykonywać jedynie określoną specjalizację.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...