Powszechna wiedza na temat zabiegów wykonywanych w klinikach stomatologicznych ogranicza się do wykonywania leczenia ubytków, czy zakładania aparatów ortodontycznych. Okazuje się, że niewiele osób wie, że dentysta może pomóc w kwestii wybielania zębów. Stosowane w domach metody na wybielanie zębów mogą okazać się w rzeczywistości szkodliwe, ze względu na destrukcyjne oddziaływanie kwasów na budowę szkliwa. Jak wybielić zęby, by cieszyć się ich wymarzonym odcieniem?
Najpierw istotne badania
Dentyści dysponują różnymi metodami wybielania szkliwa. Przed dobraniem odpowiedniej należy jednak określić stan uzębienia, a także skuteczność zdecydowania się na konkretny sposób. Białe zęby są często możliwe do osiągnięcia bez stosowania skomplikowanych badań, a jedynie profesjonalnego czyszczenia. Ci jednak, którzy nie kwalifikują się do lżejszych zabiegów muszą najpierw kompleksowo wyleczyć swoje zęby, by następnie móc zmieniać ich odcień. W stomatologii najpopularniejsze są dwie metody wybielania. O czym mowa?
Stosowane metody
Osoby o mało zniszczonym szkliwie najczęściej stosują nakładki na zęby. Są one przygotowywane bezpośrednio przez stomatologa, który określa intensywność działania substancji zawartych na nakładce, a także zaleca pacjentowi, jak często powinien on ją nosić. Co ważne- nakładki na zęby można stosować w domu. Licówki to technika przeznaczona dla osób, których stan uzębienia jest znacząco zniszczony. Dzięki licówkom udaje się nie tylko wybielić zęby, lecz także poprawić ich kształt i stworzyć naturalny efekt zdrowych zębów.
Super, wszystko działa.
Na pewno lepsze efekty, niż dzięki domowemu wybielaniu.