Nowoczesne rozwiązania w stomatologii pozwalają, by nawet osoby z najbardziej zniszczonym szkliwem otrzymały zasłużoną pomoc. Jeśli wydaje Ci się, że Twoje zęby są tak zniszczone, że nie da się naprawić ich kształtu, ani kondycji szkliwa to najprawdopodobniej kwalifikujesz się do założenia licówki na zęby. Sam zabieg wymaga najczęściej kilku wizyt w gabinecie stomatologa, jednakże efekt jest zdumiewający. Na czym polega sama kuracja i czy licówka jest trwałym materiałem?

Jak wygląda zabieg?

Na licówki decydują się najczęściej ci stomatolodzy, którzy nie widzą innego rozwiązania do ratowania uśmiechu pacjenta. Są to specjalnie opracowane nakładki, które umieszcza się na zębach pacjenta. Korony na zęby mają zróżnicowane zastosowania. Należy do nich nie tylko wybielanie szkliwa, lecz także ogólna poprawa estetyki uśmiechu poprzez regulację kształtu szkliwa. Ich zakładanie może odbyć się jednorazowo lub pacjent zdecyduje o założeniu licówek pojedynczo. Najczęściej są one umieszczane jedynie na przednich zębach, czyli tych, które widoczne są w trakcie uśmiechu.

Stosowane materiały

Nie bez znaczenia dla pacjentów są także stosowane materiały. Licówki porcelanowe zakładane są na zęby pacjenta na stałe z uwagi na konieczność dokładnego oszlifowania naturalnego szkliwa, które jest procesem nieodwracalnym. W większym stopniu przypominają one naturalne zęby, niż licówki kompozytowe. Te wybierane są przez pacjentów, którzy nie są zdecydowani o noszeniu licówek do końca życia. Można je zdjąć z zębów, dlatego stanowią konkurencję dla materiału, jakim jest korona porcelanowa. Licówka kompozytowa, z uwagi na nieskazitelnie gładki kształt odbija światło w sposób nienaturalny, przez co może dawać efekt sztuczności.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...