Strach przed wizytami w gabinetach stomatologicznych urósł do tego stopnia, że coraz mniej dorosłych osób decyduje się na regularne sprawdzanie stanu zdrowia swoich zębów. Tymczasem klinika stomatologiczna może być bardzo pomocna w wykrywaniu pierwszych oznak chorób szkliwa i dziąseł, a także może im zapobiegać. Nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zakładają minimalizowanie dyskomfortu pacjentów w trakcie badania. Co jeszcze może przekonać ludzi, by ci chętniej umawiali się na wizyty w klinikach?

Specjaliści w jednym miejscu

Niemal każdy gabinet stomatologiczny składa się z zespołu specjalistów o różnorodnych umiejętnościach. Obok stomatologa i higienistki często w klinice znajduje się także protetyk, czy ortodonta. Dzięki swoim umiejętnościom zespół gabinetu może skutecznie rozpoznać chorobę zębów i wyleczyć ją bez korzystania z usług zewnętrznych innych specjalistów. Dentysta w swoim gabinecie jest w stanie doraźnie wyleczyć chorobę szkliwa, a także przeprowadzić złożone leczenie kanałowe. Warto pamiętać, że techniki stosowane przed laty stale ulegają zmianie, dlatego obecnie wizyta w gabinecie stomatologicznym nie musi być utożsamiana z bólem i dyskomfortem.

Zróżnicowane zabiegi

Dla pacjentów najważniejsze jest, by podczas możliwie jak najmniejszej liczby wizyt kompleksowo wyleczyć stan swojego uzębienia. Stomatolog ma więc za zadanie rozpoznać wszystkie nieprawidłowości i zaproponować kurację. Obok tradycyjnego leczenia, może być to założenie nakładek wybielających, mostów i koron zębowych, czy skorzystanie z pomocy ortodonty.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...